| Denis19999 a întrebat:

Cum formulezi doua idei principale/secundare despre un fragment care a fost extras dintr-o opera ce apartine genului dramatic? Si inca ceva... cum prezinti, in 30-50 de cuvinte, o structura/secventa care a fost extrasa dintr-o opera ce apartine genului dramatic?(ce sa contina acea argumentare) Multumesc!
P.S.: Scuze de categorie.

3 răspunsuri:
| horansgang a răspuns:

Păi te foloseşti de caracteristicile operei dramatice şi de acolo dezvolţi mai departe ideea folosind cuvinte specifice. Înţelegi?

| Denis19999 explică (pentru horansgang):

Ok. Dar ideile principale si secundare?

| horansgang a răspuns (pentru Denis19999):

Păi dragul meu, ideile principale sunt ideiile de baza, adică când începi o idee principală porneşti, o explici de la început până la sfârşitul ei, iar ideiile secundare sunt cele care pornesc de la ideile principale, dar nu sunt atât de importante. Hai pe privat să-mi spui dacă ai priceput