| Denis19999 a întrebat:

Cum formulezi doua idei principale/secundare despre un fragment care a fost extras dintr-o opera ce apartine genului dramatic? Si inca ceva... cum prezinti, in 30-50 de cuvinte, o structura/secventa care a fost extrasa dintr-o opera ce apartine genului dramatic?(ce sa contina acea argumentare) Multumesc!

Răspuns Câştigător
| IonelaToma a răspuns:

Argumentarea va contine trasuturile genului dramatic pe care le gasesti in text( de ex modul principal de expunere este dialogul, apar didascaliile, texul este structurat in acte si scene_). In concluzie trevuie sa inveti caracteristicile acestui gen /

| Denis19999 explică (pentru IonelaToma):

Dar ideile principale si secundare?

| IonelaToma a răspuns (pentru Denis19999):

Citesti bine textul si scrii ideile care ti se par tie cele mai evidentiate.