| Andreei555555 a întrebat:

Salut, deci pe semestrul I din clasa a VIII-a m-a lăsat profesorul de engleză corigent pentru că am chiulit de la oră, la finalul semestrului. Aveam note destul de bune, știu că aveam un 8 si un 7, ceva de genu', nu aveam în niciun caz note mai mici de 5. Deci, din câte știu un profesor nu îți poate pune dacă ești absent de la oră, așa că cel mai probabil mi-a pus mai multe note proaste in catalog și m-a lăsat corigent boul. Știți cumva daca îl pot da in judecata la inspectorat sau să îi fac orice altceva după ce termin școala?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Astfel de situatii se rezolva, in general, in interiorul institutiei. Vorbeste cu dirigintele clasei si explica-i situatia. Stai de vorba si cu directorul scolii, daca e nevoie. happy
Acum stau si ma intreb de ce ai chiulit atat de mult timp. Nu-ti place scoala sau ai avut motive cu adevarat serioase? tongue Ca sa fim sinceri, si tu porti o vina pentru situatia creata. happy Poate ca esti de 10, dar ar fi bine sa mergi la scoala, ca tot mai e putin pana in iunie. Nu-ti crea singur probleme.winking
E valabil pentru orice disciplina scolara, nu doar limba engleza.

| Cubantav_Stefan_1989 a răspuns:

Nu are voie sa faca asa, nu stiu ce poti sa faci, dar in orice caz, NU ARE VOIE SA TE LASE CORIGENT DACA MEDIA NU ESTE 4 SAU MAI MICA.

| xrafax a răspuns:

.