| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea asta o pun doar pentru ca imi este foarte lene sa stau si sa ma informez despre fiecare profil in parte. Poate cineva sa-mi zica un profil la universitatea politehnica din Bucuresti unde sa se puna accent mai mult pe algebra si analiza matematica? Dau funda daca va intereseaza.

Răspuns Câştigător
| Nix15 a răspuns:

Cam peste tot se face mate, dar daca se face pe bune nu o sa iti placa ( nu se compara cu liceul, si eu am vrut mate ). Iti recomand sa te uiti dupa alte criterii cand alegi facultatea, gandeste-te ce ti-ar placea sa faci mai tarziu

| Alex12223 a răspuns (pentru Nix15):

Hmm, pai asta ar fi una dintre probleme pentru ca nu prea am habar ce vreau sa fac mai tarziu. Dar poate ca totusi ar trebuie sa mai iau in vedere si alti factori. Multam de raspuns.

| Nix15 a răspuns (pentru Alex12223):

Trebuie sa fie ceva care sa te atraga mai mult.
Imagineaza-ti ce vrei sa faci in viata si cauta despre facultati (Poli, medicina, ASE).