| Dfghhghu a întrebat:

Salut! Sunt a 12 a mate info, si vreau sa dau bacu la informatoca. Stiu programare doar ca trebuie sa mai lucrez la "pusul problemelor" pe foaie, fara compilator, la modul cum le gandesc. Daca lucrez subiecte de bac + din culegerea din admitere la upb care sunt grila, as putea lua o nota foarte mare in bac? Avand in vedere ca bacul este in iulie la anul. La mate nu-mi fac griji.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o relevanta ca lucrezi tu din culegere sau de oriunde, ca la BAC subiectele de la mate-info sunt unice, pentru toata tara la acel profil si nu se noteaza diferit.

Eu spun sa te axezi strict pe ceea ce inveti la scoala, ca din acea materie se va da la BAC, sa nu inveti ce nu-ti trebuie, ca poti pica BAc-ul din atata zel inutil.

| Dfghhghu explică (pentru Violleta2022):

Ma refeream la probleme, materia de admitere si de bac e aceeasi, cea de admitere are doar doua metode de sortare in plus daca nu ma insel..atat, programarea e aceeasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa iti faci griji nici la informatica, daca esti ambitios sunt sigura ca vei obtine o nota buna!