| anonim_4396 a întrebat:

Sunt Daniel, din Brasov, am 18 ani, si sunt in clasa a 11-a, si intrebarea mea este: cum pot invata limba poloneza? Imi place foarte mult cum suna si as vrea s-o invat, cine stie. poate imi va fi de folos happy

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti cauti un cunoscator, cu cine sa inveti.
Poate gasesti patener pe net. Ar fi bine daca ai sti deja si un pic de rusa, ca seamana intr-un fel...

| borsec a răspuns:

Pai inscriete la niste cursuri intense de lb. poloneza, cumpara-ti dictionare...si da-i bataie.