| Brotacel12 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 8-a, si nu stiu la ce profil sa ma duc, am vrut sa ma duc la mate info, dar am vazut ca am scazut mult si n-are rost, ma pricep la romana, engleza, ma descur bine si la istorie (mate, chimie, fizica nu prea imi plac ), voi ce parere aveti? (scuze pentru categorie)

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Fi fara griji tot undeva afara vei pleca la 18 ani, fa ceva ce isi place gen informatica, it, du-te la limbii straine, de chimie, fizica eu personal n-am avut nevoie inca, scoala e o pierdere de timp

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi la un liceu cu frofil "alimentatie publica". La multi ani!

| grab a răspuns:

Incearca ceva limbi straine sau bio-chimie ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu la ce profil sa te duci..Iti recomand profilul : dragoste si sex laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un lucru e sigur : nu te duce la real.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Ti-as recomanda filologie sau stiinte sociale.
Eu sunt la stiinte sociale, clasa a 9-a si fac: 2 ore pe saptamana de mate, 2 ore de fizica, o ora de chimie si una de biologie.
Faci 3 ore pe saptamana de engleza(asa fac eu), 2 ore de franceza, 2 ore de logica, 4 ore de romana.

Teza dai la romana, engleza, logica si la alegere intre geografie si istorie.

La multi ani!

| WildLatte a răspuns:

Buna! Pai in cazul asta iti recomand sa mergi la filologie, acolo se fac doar 2 ore pe saptamana de mate si fizica, una de chimie si bio, iar din clasa a-11-a, nu mai faci aceste materii deloc. An nou fericit!

| loma a răspuns:

Ai putea sa mergi la filologie sau la stiinte sociale, dar in principiu la filologie.