| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut ...sunt în urma cu matematica, din clasa a 4a m-am lăsat de învățat, acum am ajuns a8a din prostie...am trecut asa ca gașca pe apa.

Sunt în a8a...cred ca de nota 2 sau 1 și nu sunt analfabet..ca idee.
Cum pot sa recapitulez matematica?
Țin sa menționez ca în 5 zile vine teza la mate și sunt paleta.

Va rog ajutați-mă..am fost foarte prost pentru ca nu am învățat când eram mai mic.

Pls.

Funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| andreucaaandruscaa a răspuns:

Te ajut eu, dacă ai tiktok ești o persoana ce te învață matematica și mai sunt câteva persoane ce îți spune ce fel de subiecte vei avea la matematica in clasa a 8 a, o sa ți zic numele lor :profadematecool și găsești acolo a postat videoul cu teza de la mate 11.11 ok? și formulele importante pe găsești pe profilul acesta:_. 03.08. 2021. _ te pup dulce și spor la învățat

11 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Ce poți să faci ca să recuperezi până la teza de peste 5 zile?

laughing Să te rogi.

| Anonim2000288282 explică (pentru andreucaaandruscaa):

Mulțumesc!

| andreucaaandruscaa a răspuns (pentru Anonim2000288282):

Cu plăcere!

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Salut! In primul rand, este foarte greu sa retii toata matematica din gimnaziu, insa nu imposibil, daca ai ambitie. Ceea ce-ti recomand eu este sa te folosesti de Youtube, sunt foarte multe cursuri dupa care poti invata chiar mai bine, fata de cum ai fi fost la scoala, deoarece sunt unii profesori care explica intr-un mod foarte frumos si usor de inteles, iti recomand `Pauza de Mate`. Daca mai ai nelamuriri iti mai recomand si aplicatia `Agerio`, o aplicatie de pregatire online la disciplina matematica cu profesori calificati, in momentul in care te loghezi o sa ai 2 consultatii a cate 25 minute, apoi restul costa. insa poti sa completezi anumite chestii si sa mai primesti inca 6 consultatii. Iti urez succes la invatat, toate cele bune!

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns:

Subt multe video-uri pe Youtube cu matematica foarte bine explicata de niste fete. Nici eu nu stiam multa matematica, am avut noroc de profesoara indulgenta care m-a trecut cu un 8

| 19flo79 a răspuns:

Cauta pe cineva care a mai dat teza cu acel profesor si incearca sa afli cam ce trebuie sa stii sa iei un5 happy Asa inveti doar un minim.
Sau daca poti afla subiectele ar fi mai bine laughing

Sau mai poti mitui profesorul.
Daca nu accepta mita, il ameninti
laughing laughing laughing

Cam astea is variantele pentru 5 zile!

| florin926481f a răspuns (pentru AlexDorinel):

E gresit sa spui ca e pentru orice prost, nu cred ca orice prost ia o nota decenta.In rest ai dreptate e mult mai usor fata de ce s-a dat in anii trecuti.

Răspuns utilizator avertizat
| marrryya a răspuns:

Nu e greu. La stilul ca iti ajung 5 zile. La matematica e chiar simplu sa inveti, daca stii sa o faci. Ideea e sa gasesti pe cineva cu destula rabdare care sa iti explice. Si dupa doar inveti teoria si faci probleme. Multe probleme. Nu ai cum sa dai gres.

Ps. Nu, nu-s ceva pustoaica de primara care abia invata tabla inmultirii. Si nici nu am facut pregatire / nu am luat doar 10 la mate asa ca stiu prin ce treci. (Chiar opusul. In gimnaziu cand toti luau 10 aveam note proaste si acum cand sunt la mate-info intensiv info am si eu 10 lol - media clasei e 4, 78. Si da, dirigul chiar e genul ala de om care calculeaza cu 11 zecimale, face grafice si iti da bully in fata clasei chiar daca iei 9. A da si pune multi de 2) De asta si spun ca stiu si ca daca se poate repara daca vrei. Ai nevoie de ajutor la mate? Presupun ca pot cauta chestiile de pe care am invatat eu in a 8a sau ceva, daca te ajuta

| Anonim2000288282 explică (pentru marrryya):

Ms)