| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si sunt in clasa a 8a...si acum ar trebui sa ma gandesc la liceul la care voi merge...si aici la mine am doar turism si mate-info atat,si turismu e profesionala,si nu as vrea sa merg la turism pentru ca nu imi vad un viitor cu asta,si ultima mea optiune este mate-info,dar partea proasta e, ca matematica e materia unde am cele mai rele note, note gen 4-5-6 cate odata si un 7 daca imi face testul colegu, stiu ca in a 7a am avumt 3.3.3 4 5 5 6 7 laughing si mi-a iesit media 5 si nu as vrea sa merg la mate-info pentru ca va dati seama ca oo sa fiu un dezastru, pur si simplu nu inteleg matematica si nu imi permit sa plec de aici la alt liceu ce imi recomandati sa fac? Vreau un raspuns cat mai detaliat, multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| rap4us a răspuns:

Tu stai la oras?

| anonim_4396 explică (pentru rap4us):

E un fel de sat oras, si am doar mate info si turism.

| nda a răspuns:

Profesionala? Profesionalele nu cred ca mai exista. E liceu normal doar ca atunci cand il termini ai si o meserie si bineinteles ai diploma de 12 clase si poti da bacul si mai apoi sa mergi la o facultate.

| anonim_4396 explică (pentru nda):

Nu mi-ai raspuns la intrebare raised eyebrows

| nda a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ti-am raspuns pentru ca nu ma cred in masura sa dau sfaturi de viitor. happy Am vazut ca ai adus vorba de profesionale si eu ti-am explicat ca nu mai exista profesionalele.

| Gabitzu246 a răspuns:

Du-te la un liceu tehnologic sau ceva mai usor, nu vreau sa te sperii dar este c-am nasoala situatia daca aveai numa notele astea.

| anonim_4396 explică (pentru Gabitzu246):

Aveam notele alea doar la mate, ca la restul ma descurc, si n-ai inteles de mai sus ca aici am doar mate-info si turism, nu imi permit sa ma merg la liceul din judet.oh go on