| LuxBro a întrebat:

Am o întrebare legata de profilele de liceu. Care ar fii mai bun dintre cele 2 profile : Economic si Electrica-Automatizari. Sa punem problema ca nu i-au Bacu si am terminat 12 clase care ar fii mai bun cand vine vorba de angajare?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fara BAC nu-i bun niciunul! Ca tot asa poti sa fii respins, BAC-ul se cere peste tot la munca, mai ales ca vin si cei cu facultati terminate care desii nu au experinta de munca, se pot angaja pe pozitii de jos si treptat-treptat, ajung sa urce.

| LuxBro explică:

Ok, si pâna la urma care este mai de viitor si mai bun, Economic sau Electrica-Automatizari?