| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU.

Am o intrebare, sunt clasa a 8 -a si tocmai ce am dat evaluarea nationala, iar acest examen a fost un esec deoarece am luat media dintre examene 8.25 iar daca fac si media 5-8 am media de admitere 8, 6. eu am o capacitate mai mare, cam de 8, 8-9,2. dar in timpul examenului am fost cuprins de emoti si am uitat tot

Avand in vedere ca o sa intru la un liceu slab, am o sansa sa mai devin ceva in viata, adica sa fac facultatea de medicina sau de informatica.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media de admitere de 8, 60 este o medie destul de buna, eu cred ca mediile de admitere o sa fie mai mici anul acesta.
Pune liceul pe care-l vrei la prima optiune si poate ai noroc. Si apoi nu atat liceul conteaza ci felul cum inveti tu si nici nu conteaza prea mult profilul liceului, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere la facultate.