| florinlcs2001 a întrebat:

Am si eu o întrebare. Am ramas corigent la o materie si saptamana asta am dat corigenta. Ma gandesc la faptul ca nu voi lua 5 si as vrea sa stiu ce sunt contestatiile si cum se procedeaza cu ele.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai luat corijenta, pedeapsa este repetentia!
Cat despre contestatie, ce ai putea sa contesti?
Daca nici macar tu nu crezi ca ai putea lua un 5, evident ca nu ai invatat si nu te-ai pregatit cum trebuia.
La contestatie se face comisie mare si te scot la tabla sa rezolvi exercitii si probleme. Daca nu ai fost in stare sa faci ceva la un test scris, cum crezi ca vei face fata, cand sunt 3-4 profesori in comisie si tu esti singur la tabla?!

| florinlcs2001 explică (pentru Violleta2022):

Nu pot sa spun ca nu voi lua 5. dar vreau sa iau in considerare si ce e mai rau. la scris sunt sigur ca am scris de 7. dar la oral nu prea am stiut.