| Puiu_Cata_2000 a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Daca la teza la romana am scris cate cuvinte contin compunerile pe marginea foii de teza se anuleaza? Imi scade ceva?

Tezele se pot anula?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Semnele specifice pe o lucrare se sanctioneaza cu anularea numai la examinarile nationale (Bacalaureat, Evaluare Nationala). Pentru testarile de la clasa nu exista astfel de sanctiuni, tocmai pentru ca lucrarea nu e anonima, iar profesorul isi poate da seama de ce ai facut acele insemnari.winking
La testarile nationale sa nu faci la fel, asta e important. happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In situatia expusa teza nu se anuleaza si nici nu iti scade nota, avand in vedere ca nu este examen si profesoara stie cine esti.
Teza se poate anula doar daca te prinde ca ai copiat, atunci vei lua nota 1.