| SexHunter69 a întrebat:

Salut TPU. As dori sa dau bacul la informatica. Stiu ca solutiile se dau pe hartie dar as dori sa stiu daca am posibilitatea sa testez codul de la problemele de la subiectul III pe un calculator mai intai si dupa sa-l scriu pe foaie. Sau trebuie sa imi dau seama din minte daca codul va functiona sau nu fara sa-l testez?

Răspuns Câştigător
| Livia3 a răspuns:

Eu am dat bacul la info anul trecut.Se da pe hârtie doar.
Ceea ce este oarecum absurd având în vedere că la școală te învață să lucrezi și sa folosești un anume program(codeblocks), iar mai departe daca lucrezi in domeniu la job ai PC, nu foaie și pix.
Mă rog, învățământul românesc.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa! fiindca subiectele de la examene sunt strict secrete, pana in ziua examenului. Ele sunt facute de o comisie de 2-3 profesori care le predau la minsiterul invatamantului.
Asadar, nu ai nici posibilitatatea sa le testezi si nici sa le aflii, pana in ziua examenului, de aceea trebuie sa te pregatesti foarte bine la toate lectiile, ca sa nu risti sa-ti pice ceva ce nu ai invatat.
Ce doresti tu, se poate verifica cu sute si mii de exercitii pe care le rezolvi zilnic, asa aflii daca stii bine sa rezolvi ceva.

| sierra1 a răspuns:

~daca am posibilitatea sa testez codul de la problemele de la subiectul III pe un calculator mai intai~

nici vorbă. Apropo, in ce clasă ești?

| Wr3nch a răspuns:

Ai doar foaie si pix.

| Catrice a răspuns:

Eventual sa și cauți pe gugăl răspunsurile este? laughing

| Nirvanaaa a răspuns:

Din câte știu, nu le poti verifica, trebuie direct pe foaie.