| Rapidistu47 a întrebat:

Cine stie daca ma pot transfera acum din clasa a 9-a C in clasa a 9-B (raman tot la Filologie, insa vreau sa ma mut in alta clasa din diverse motive [ adica sa dau teza la Engleza, si nu la Franceza]).
Se poate sa ma transfer acum? Nu sunt inca trecut in catalog, si nici la clasa a 9-a B nu exista catalog, din cate am auzit la alte profile s-au mai transferat elevi insa in prima zi.
Va rog daca se poate sa fie cat mai detataliate raspunsurile.

Răspuns Câştigător
| AlyNDriftKing a răspuns:

Se poate.Pentru asta trebuie sa mergi la secretariat eventual cu unul din parinti si sa discuti acolo si de acolo ti se va spune ce si cum. Iti zic 100% ca se poate pentru ca si de la mine din clasa s-au transferat chiar azi 2 elevi. Funda? big grin

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă este vorba de acelaşi profil & specializare, atunci poţi face o Cerere simplă pe care o depui la Secretariat/Direcţiune, sau mergi în audienţă la Director/Directoare şi întrebi ce se poate face ( în acest caz, NU cred că este vorba de un transfer propriu zis )...

Totuşi, dacă cele 30 de locuri ( maximale ) ale clasei respective sunt ocupate şi nimeni nu doreşte să facă schimb cu tine ( să se mute în locul tău ), atunci sunt slabe şanse să te poţi muta sad

Toate cele bune.

| Exaizo a răspuns:

Se poate. Vorbeste cu directorul/a.