| Hathway a întrebat:

Stie cineva ce facultati din Brasov sunt pe baza de examen? Am cautat si eu pe net, dar nu am gasit prea multe detalii, plus ca difera de la site la site... Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a te informa corect intra pe site-urile oficiale ale facultatilor si de acolo afli sigur, daca a fost afisata Admiterea 2017. Daca nu a fost afisata te poti uita, cu titlu orientativ, la Admiterea 2016, pana se va afisa Admiterea 2017.

| Hathway explică (pentru Ioandelasal):

M-am uitat si pe site-urile oficiale, dar de exempul la facultatea de litere la metodologia admiterii, am gasit prea putine informatii despre admiterea pe baza de examen, deloc concreta, si tot pe site-ul oficial al facultatii am gasit informatii legate de admiterea pe baza de dosar.

| Hathway explică (pentru Hathway):

De exemplu*