| Robert03122002 a întrebat:

Vine facultatea și nu mă pot decide. Îmi plac foarte mult științele exacte: biologia, chimia, fizica, matematica, dar și istoria cu geografia, mai ales de astronomie și astrofizica! In liceu am mers la toate aceste olimpiade, dar a venit, cred eu, vremea să aleg! Vreau să studiez și in străinătate, dar nu știu pe ce să merg! Help me! Multumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă aici, vezi ce-ți zice site-ul, dar să dai răspunsuri oneste:
http://tests.dreamfoundation.eu/career-test/page1?locale=ro

| ponturi a răspuns:

Ce opţiuni ai? Ai tăi ce spun? Ai susţinere de la familie?
Ascultă-ţi inima şi întreabă-te Aş face biologie, chimie, fizică şi peste 30 de ani, vreau să predau (profesor) să fiu inginer sau să fac studiu şi cercetare în domeniu. Cred că o profesie militară ţi s-ar potrivi.