| 123sar a întrebat:

Vreau sa imi dati va rog cateva impresii, opinii avand in vedere sistemul de Invatamant Superior din Romania.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Sunt inca destule facultati bune, in special cele de stat, unde se face si carte si care sunt si recunoscute in afara. Cert este ca sunt si destule facultati, in special private, care nu sunt facute decat pentru bani, contra diploma. Acestea nu sunt bune decat pentru (falsa) propria-ti faima ca ai o facultate si pentru imbunatatirea statisticii ca avem tineri educati.