| niculescu16081994 a întrebat:

Salut tuturor. Vreau sa ma ajutati sa fac o alegere cat mai buna pentru facultate. Eu sunt in clasa a 12 profil economic si de cand am intrat la liceu nu am depasit niciodata media de 8, 50 dar nici mai putin de 8, 40 nu am coborat. Imi plac urmatoarele materii : geografie, sport big grin, mate si romana pot sa zic cat de cat. Vreau sa imi ziceti niste facultati din Iasi bazate pe materiile astea. DAU FUNDA + VOT LA CELE MAI BUNE RASPUNSURI!

2 răspunsuri:
| dienuta1990 a răspuns:

La universitatea Alexandru Ioan Cuza Iasi poti gasi urmatoarele facultati care ti s-ar potrivi: Facultatea de economie si administrarea afacerilor, Facultatea de educatie fizica si sport, Facultatea de geografie si geologie, Facultatea de litere.
La universitatea Petre Andrei din Iasi poti gasi:Facultatea de economie.

| niculescu16081994 explică (pentru dienuta1990):

Si intrebarea mea este urmatoare din astea care mi le-ai enumerat din care se poate castiga mai bine pe viitor? eu am si 5 ani de cand fac sport de performanta