| αʅҽxƈσσʅʅ a întrebat:

Salut You! Este urgent, am dat astăzi examenul la matematică.
Cel de sfarsit de clasa a 8 a si la un exercițiu era ceva gen sa arătăm că ceva este paralel sau nu mai stiu exact si dupa ce am demonstrat că este paralel am facut o acoladă mare care sa cuprindă tot ce am scris ca dupa sa scriu ca rezultă din aia ca este paralel. Si cand sa duc foaia imi zice asistenta ca cica ce este asta? Este o acolada? Si zic eu da. Si spune ea: treaba ta...
Ce ar putea sa însemne asta? O sa-mi anuleze lucrarea?

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

E ea handicapata. Frate nu te speria. E logic ca nu iti anuleaza. Doar la mate se folosesc des acoladele pentru a evita greselile de calcul si a efectua corect operatiile. Nu te impacienta! E o nesimtita ca ti a spus asta.

10 răspunsuri:
| αʅҽxƈσσʅʅ explică:

Deci nu o sa mi anuleze lucrarea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru αʅҽxƈσσʅʅ):

Ba da, îți garantez.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu se anulează nimic, nu îți mai face griji inutile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal că îți anulează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut asa acum 3 ani si nu a anulat nimic.
Daca se intampla ceva, o sa-ti fie invatatura de minte sa faci (1), (2),... (n) la enunturi si sa scrii cu cuvinte: Din (1) (2)... (n) rezulta {ce rezulta}

| ReZiSTorr a răspuns:

Iti anuleaza lucrarea.Mai ales ca lucrarile se corecteaza in alte judete.

Răspuns utilizator avertizat
| homosapiens a răspuns:

N-are cum sa ti-o anuleze.

| GabrielaStana540 a răspuns:

Exact asa am facut si eu acum vreo doi ani. Si ghici ce, a fost ANULAT tot. Dar nu stiu poate in cazul tau o sa fie ceva diferit. Toate bune!

| Andrei_Cosmin_1982 a răspuns:

Asa ne a spus si noua ca nu avem voie să punem acolada cand greșim..., dar daca ai pus o la un exercițiu nu cred ca are nimic