| RobyK2 a întrebat:

Salutare dragi prieteni, am si eu o dilema. De exemplu:

Gheorghe are media de admitere 8.90, si Ion are 8.80.

Gheorghe are urmatoarele licee pe lista: A B C D X
Ion are urmatoarele licee: X H J K U

Daca Gheorghe nu intra la primele 4, si Ion ar putea intra la primul, si mai este un singur loc, cine intra in liceul X? Gheorghe sau Ion? Tinand cont ca Gheorghe are media mai mare, dar ca Ion are prima optiune X-ul.

Răspuns Câştigător
| hopax89 a răspuns:

Gheorghe ar intra primul pentru ca are media de admitere mai mare...dar acum depinde mult si de ce maedie are liceul de ex daca liceul x are media 9.00 nu intra nici unul.Asa ca gheorghe intra in liceul x... sper ca am fost de ajutor.

6 răspunsuri:
| AlwaysMe a răspuns:

Gheorghe

| Luck a răspuns:

Gresit Ion intra la liceul x datorita faptului ca prima lui optiunea este liceul x (o stiu de la o profesoara )

| RobyK2 explică (pentru Luck):

Cam proasta profa ta. Am aflat raspunsul oficial din surse sigure: Gheorghe intra.

| Luck a răspuns (pentru RobyK2):

Esti km prost ca e si demostrat

| RobyK2 explică (pentru Luck):

Am fost in acest caz si toti au avut dreptate, Gheorghe intra. Si tu si profa ta sunteti prosti!

| Luck a răspuns (pentru RobyK2):

Bv ma ai tu mai multe studii si mai multa experienta deca o profesoara