| eusebiu27 a întrebat:

Salutare, imi poate spune si mie cineva formula de la cererea totala si ecuatia cererii ambele formule?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cerera de la ce?

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Salontanul):

Noțiunea de cerere în general, probabil participă la un curs de microeconomie sau ceva de genul.

| Salontanul a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Sa nu facem deductii! Sa-l lasam sa ne explice! Nu cred ca este atat de greu pentru el sa scrie un rand in plus! Asa mai invata si el cum se scrie o intrebare sa inteleaga lumea ceva. Vai si amar! Uita-te si la CristiDinBucuresti! Nici el n-a inteles nimic si din raspunsul tau evaziv deduc ca nici tu n-ai inteles despre ce-i vorba. Ce Dumnezeu le-o fi unora greu sa scrie o intrebare ca lumea?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu face m teme cere in altă parte, oricum nu stim ce anume vrei, ce formula de la ce tip de cerere, fi mai clar daca vrei ca cineva sa i ti spună, altfel stai asa.