| Anonymousss01 a întrebat:

Sunt in clasa a 13- a, ultimul an de liceu.
Vreau sa dau la actorie, m-ar ajuta mai multe detalii de la cei care sunt la UNATC sau la alte Universități din lume. Pentru a intra la UNATC trebuie sa am o nota minima la BAC, trebuie sa mai dau alte examene pentru admiterea la Universitate?
Cum pot proceda dacă vreau sa merg la o Universitate din străinătate?

2 răspunsuri:
| LaylaYvette a răspuns:

Nota de la BAC nu conteaza la UNATC. In schimb ai examen de admitere, care consta in doua etape( detaliile astea se gasesc foarte usor pe site-ul facultatii). Daca ai nevoie de ajutor, putem vorbi in privat. Depinde de tara in care vrei sa mergi. La foarte multe universitati nu ai un examen, ci conteaza media de la BAC plus o scrisoare de recomandare sau ceva de genul. Daca vrei sa mergi in afara, cel mai bine ar fi sa iei legatura cu o asociatie care se ocupa cu aplicarea la astfel de universitati, ca sa te poata ghida pe parcursul acestei admiteri. Dar eu cred ca UNATC-ul este la fel de bun ca oricare alta facultate, profesorii sunt super ok si atmosfera e degajata.

| Anonymousss01 explică (pentru LaylaYvette):

Mulțmesc pentru răspuns
Momentan nu am acces sa îți dau PM, dacă dorești trimite-mi un PM cu Insta sa vorbim acolo.