| Marynel_Manolache_S._1999 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti parerile voastre legat suboectul 3 la romana.
Anul acesta care ar fi sansele sa pice text epic in ciuda faptului ca anul trecut s-a dat poezie? Profil rea:mate-info!
Am observat ca in ultimii ani subiectele au tot oscilat, cand la epic cand la liric sau drama.
Este posibil ca anul acesta sa dea text epic?
Multumesc!

8 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Cum s-a dat poezie anul trecut? Anul trecut a fost tema și viziunea despre lume într-un roman interbelic.

| Marynel_Manolache_S._1999 explică (pentru anamariarot):

Scuze,mam uotat gresit, ai dreptate.insa mai se mai poate da ion acum? Adica modalitati de caracterizare sau relatia dimtre personaje?

| anamariarot a răspuns (pentru Marynel_Manolache_S._1999):

Se poate da orice e în programă

| Marynel_Manolache_S._1999 explică (pentru anamariarot):

Ce parere ai de junimea, dacia literara?

| anamariarot a răspuns (pentru Marynel_Manolache_S._1999):

Cu siguranță așa ceva nu. Sunt singurele pe care eu nu le-aș învăța laughing

| FaraNumePls a răspuns:

De ceva ani este liric... Fiind cel mai ușor (din punctul de vedere al celor mai multe persoane ), mie mi-ar placea ca la anul sa cada tot liric, dar tare mie că o să ne facă o surpriza și o să fie epic.

| AcelEmi a răspuns:

Eu mizez pe nuvela psihilogica, n-a mai picat de 8 ani, acum sunt sanse egale sa pice si liric(mizez pe Eminescu), insa sunt sigur ca e cam greu sa mai pice dramatic. Insa cu siguranta e mai usor la EPIC

| Alexandra1198 a răspuns:

Anu trecut nu s-a dat poezie, ci epic, la real s-a dat roman interbelic. eu mizez pe poezie anul acesta sau nuvela.