| deyutza135 a întrebat:

am trecut in a cincea si la matematica am nimerit o pofesoara cred ca de 70 de ani care nu ne explica si daca vrem sa ne mai explice tipa la noi si ne e frica sa nu ne puna note rele. toata clasa nu intelege deci nu numai eu. in 1-4 am fost cea imi buna la matematica dar nu mai pot sa inteleg ne explica un minut si nici macar tot si dupa aia ne pune sa facem exerciti cu exact ce nu ne-a explicat. nu as vrea meditati platite as vrea ceva gratis online fiindac daca nu inteleg acum degeaba ma mai duce mama in a opta (mi-a zis ca daca o sa am probleme la matematica o sa ma duca la meditati in a opta ) dar cine stie daca mai ajung in a opta cu cotoroanta aia nesuferita. va roooooooggg ajutor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi faceti ce am spus: vorbiti cu diriginta si spuneti ca nu intelegeti, iar ea nu are rabdare. Sa mearga si citiva parinti la scoala, poate chiar la director.

| deyutza135 explică (pentru anonim_4396):

Pai saptamana asta va fi sedinta am vorbit cu colegi sa zica la parinti ca la sedinta sa se planga de ea si acum asteptam

| anonim_4396 a răspuns (pentru deyutza135):

Eu va tin pumnii. Succes!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi vreti doar note, sau vreti sa intelegeti si sa invatati? Spuneti dirigintei/lui si parintilor ca nu intelegeti nimic din ce explica si cereti schimbarea ei. Virsta nu are nici o legatura. Noi am avut unul tinar care vorbea incet si singur cu tabla o ora intreaga. A fost schimbat dupa citeva saptamini.

| deyutza135 explică (pentru anonim_4396):

Pai o sa vorbeasca pe tema asta toti parinti si nu ne e doar de note noi vrem si sa intelegem dar tipa la noi tare daca ii ziceam ca nu am inteles si noi am auzit ca daca o enervezi tare pune si note rele si ne e frica sa intrebam si tipa la noi si nici nu ne mai explica