| anonim_4396 a întrebat:

Servus! Sunt a8a si sunt indecisa, nu stiu ce sa aleg mate-info intensiv engleza sau mate-info intensiv informatica.
Imi place engleza, dar si informatica. thinking
Care este mai folositoare, motivati va rog.
Ca sa dau la intensiv engleza trebuie sa dau examen ceva la sfarsit?

2 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

Ca sa te duci la intensiv nu trebuie sa dai proba la sfarsitul clasei a 8-a.

| Curious9 a răspuns:

Engleza, degajat. Daca nu faci facultatea de informatica nu se merita sa dai la acest profil.
PRO:
-engleza o folosesti peste tot, inclusiv pe calculator
-se invata mai usor
-se gaseste mai usor de lucru.

Varul meu are facultatea de informatica terminata si lucreaza la depozitul de calculatoare. Nu recomand.