| GeorgianaMdg a întrebat:

Sper ca am nimerit categoria xD
As avea nevoie de niste sfaturi despre cum sa invat mai usor la matematica. Adica imi place matematica, dar invat si aplic foarte greu! Acasa fac exercitii si tema corect, iau cand dau test BUM nota mica!
As dori niste sfaturi care sa ma ajute sa rezolv aceasta problema

2 răspunsuri:
| Mihai007005 a răspuns:

Continua sa inveti, sa citesti ce v-a predat profesorul, o metota sa inveti mai rapid nu cred ca ar fi.
Daca poti sa faci si niste meditatii la matematica pentru ce nu intelegi.
Sper ca te-am ajutat.

| Flavius003 a răspuns:

Cauta logica exercitiului si cauta metoda de rezolvare, si fi foarte atenta sa nu greseti sau sa omiti ceva la date si la erzolvare