| medex3 a întrebat:

Spuneti'mi si mie animale din americathinking

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Sconcsul, bizonul, puma, coiotul, castorul, ratonul, ursul grizzly, ursul negru american(baribal), veveriţa cu fălci(chipmunk)

9 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Dog

| LoveAnime4ever a răspuns:

Mai stiu eu cateva!
Jaguarul, mustangul (cal), veverita zburatoare, cucul alergator, țestoasa-aligator, anaghila electrica, bizonul american si muflonul american ( berbec parca)

| cosmic_ray a răspuns:

Cam grea intrebare ai pus.
te referi la america toata...sau la SUA?
pentru ca in america de sud numai in jungla amazoniana sunt sute de specii de animale.
nah ce pot sa-ti spun: ursi, feline de talie mare, mamifere o groaza happy si cel mai enervant pentru mine insecte.si ele respira deci le pot incradra in regnul animal.

| rodinescu a răspuns:

... de Nord sau America de Sud? Nu e aceeasi clima, deci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu nici eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salll! Asta cautam si eu. Dar stiu cateva : puma, lupul, ursul negru, cerbul de virginia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Huhurezulalb [bufnita]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul cu zgarda!big grin