| Alexpizza69 a întrebat:

Sunt clasa a 6-a, şi am nota 9 la purtare din cauza absențelor. Cât de mult o să mă afecteze nota asta?

Răspuns Câştigător
| aaanamariaaa a răspuns:

Nu te afectează cu nimic stai liniștit. Te afectează la liceu daca spre exemplu dai la academia de politie sau ceva, dar în scoala generala nu te afectează cu nimic, esti acceptat si la liceu bine mersi, nu vei pati nimic.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te afecteaza deloc, bineinteles daca pe sem.II vei avea media 10.

| Alexpizza69 explică (pentru Ioandelasal):

Ok, mulțumesc! Nu o să ma afecteze la liceu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alexpizza69):

Nu te afecteaza nici macar la liceul militar, acolo se cere sa ai cel putin 9 media generala a anilor de gimnaziu (cl.V-VIII).