| Malphite a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si as vrea sa merg la liceu sportiv deoarece am gasit un fel de "sponsor" care ma baga la o echipa de baschet.Intrebarile sunt urmatoarelebig grinespre ce e vorba la liceu sportiv? Sunt si acolo profile? Ce pot iesi din acel liceu?

4 răspunsuri:
| AnonimulCurios a răspuns:

1.Liceul sportiv se bazeaza mai mult pe sport si teorie sportiva.
2.Da, sunt profile speciale pentru sportul care il practici ( baseball, canotaj, baschet etc )
3. Poti iesi antrenor, profesor de sport, bodyguard ( daca ai practicat un sport mai dur precum K1, box, lupte libere), etc
Sper ca te-am ajutat!

| Malphite explică (pentru AnonimulCurios):

Doar ore de sport fac la acel liceu? Bacul din ce il dau?

| AnonimulCurios a răspuns (pentru Malphite):

Nu faci doar ore de sport, o sa faci si ore precum matematica, romana, engleza etc., dar o sa ai mai multe ore de sport decat alte licee. (de exemplu 5-6 ore de sport pe saptamana)
Bacul se da la romana si sport sigur, probabil si matematica... asta nu stiu exact.

| Malphite explică:

Pai si din ce dau bacul la sport?