| ge0rgianna a întrebat:

Media de la bac este importanta daca vreau sa intru la facultatea de medicina Carol Davila din Buc? sau se iau in consderare doar mediile de la chimie si biologie?

2 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Este importanta media generala de admitere pe care o obtii la bac. Aceasta este importanta pentru introducerea numelui tau pe listra de inscriere la facultate.
Dar, majoritatea facultatilor dau examen de admitere.

| DrViorel a răspuns:

Dai examen de admitere la facultate la Carol Divila si Titu Maiorescu care mis e apare ca ii particulara dupa cate tin eu minte... Succes si bafta la Bac!