| anonim_4396 a întrebat:

Sunt grozav de revoltat pe unul din a 8. Nu pot să fac nimic din cauza lui.Nu pot să joc fotbal,să ies pe afară,pe coridor,nimic. Într-o zi,cred că mă voi bate cu el să se învețe minte.Dar nu știu mișcări de luptă.Și nici nu pot să zic alor mei, că are cu ce mă zice.Azi a venit la noi în clasă și a zis,, Haideți toți la fotbal, în afară de (numele meu)că-i slab (li eu care am un coleg care a este la 2 echipe de fotbal și dă pe lângă poarta goală, deși e la 3 metri și eu dau gol cu poarta goală de la celălalt capăt al terenului ).Nu-i corect,poate nu sunt așa bun,dar nici nu sunt slab,măcar știu da în minge.Tipul ăsta mă face depresiv,nu înțeleg de ce sunt mereu exclus, pur și simplu îmi fac familia de râs,nu mai suport. Ăsta are mereu chef de bătaie,cred că într-o zi îi sparg nasul,de vinde mă-sa la mine și îmi cere să-i plătesc operațiile, că atunci am belit-o.Nu știu ce să fac.Cred că cel mai bine e să mă mut la altă școală,că nu mai suport școala asta. Acolo la oraș măcar au camere de supraveghere, mai mulți copii, puțin mai civilizat decât la noi.Dar mai e așa mult până atunci ...Toată lumea mă înjură,eu nu fac nici un rău și ei? Îmi vine să mă îmbăt, le dau foc la case,apoi mă arunc în fața unei mașini și-am terminat-o.

Vă rog,un sfat, cred că toate aceste lucruri se datorează fiindcă am început să înjur, dar nu mai pot da timpul înapoi

31 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia-l la palme direct cand il vezi, daca nu, el nu o sa se opreasca.
Daca te vede ca te impui o sa inceteze.Numai oamenii fara caracter au gesturi de genul si se iau de cei slabi.