| diiadiiana014 a întrebat:

Sunt in clasa a 8a. Ca orice copil de varsta mea, ma gandesc la un liceu. Cu romana nu prea le am, in schimb imi place foarte mult matematica. Pana anul acesta am avut peste 9, 90 [media]. Si sunt din Suceava. Deci. intrebarea mea : este la ce liceu sa dau? Si pe ce profil. stiinte sociale sau mate-info?

5 răspunsuri:
| marina28 a răspuns:

Pai la stiinte sociale din clasa a 11a nu mai faci mate deci daca iti place atat de mult mate te sfatuiesc sa mergi la mate-info.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Poi avnd in vedere ca nu prea le ai cu romana,dar iti place mate, indicat ar fi mate-info, normal este sa mergi undeva unde te poti si baza pe ceva.nu pot sa te ajut cu liceele pentru ca nu sunt din SV si nu cunosc

| Bianca3108 a răspuns:

Mate - Info

De ce?
Pentru ca daca iti place matematica, acest profil te va ajuta enorm in viata.Iti va da acces la aproape orice facultate.Este mult de invatat, insa merita. Asta e parerea mea. Pa!

| diiadiiana014 explică:

Multumesc pentru raspunsuri .

| nesuferitu a răspuns:

Tiai raspuns singur, mate-info