| comet a întrebat:

Sunt pe clasa a 8-a si se apropie tezele(3 saptamani). Imi puteti spune ce sa invat la mate, romana si geografie? Adica pe ce sa ma bazez.

Răspuns Câştigător
| emma009 a răspuns:

Ei bine si eu sunt tot in clasa a 8 a si cred ca sam la mate din:radicali, nr exprimate prin litere si intervali; la rom. cred ca din fonetica(aici intra tot derivare familia lexicala despartirea in silabe etc), opera lirica si cam ata.si la geogra relieful(m-tii din Romania, podisurile si rom si campiile)sper ca ti-am fost de ajutor:*