| Jessicakecal21 a întrebat:

Știe cineva unde pot găsi pe internet pentru examenul de admitere la matematică și informatică pentru facultatea de informatică. Vreau să învăț fără meditații, mă puteți ajuta să îl găsesc?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Din ce și in ce mod se dă examen la facultatea aia de informatică despre care ne spui?

| Jessicakecal21 explică (pentru sierra1):

Matematica si informatica.

| sierra1 a răspuns:

Ai aici o sumedenie de date, doar să le parcurgi

https://fmi.unibuc.ro/centru-id-ifr/

cât despre invățat, tot programa de liceu/bac e baza

https://drive.google.com/file/d/1AzxCsFjJQTkDAEpuHZDC55lAsVJbXB2Y/view

| Jessicakecal21 explică (pentru sierra1):

Am citit asta, nu stiu daca ma insel. Daca eu aleg domeniul informatica si pot alege una dintre ele pentru o singura proba scrisa pentru admitere, sau e obligatoriu sa fie info?

| sierra1 a răspuns (pentru Jessicakecal21):

Secretar șef
Telefon: 021 305 3847

| DjSannan a răspuns:

Există numeroase site-uri web care oferă resurse gratuite pentru a vă ajuta să vă pregătiți pentru examenul de admitere la matematică și informatică pentru facultatea de informatică. Unele dintre aceste site-uri includ: Khan Academy, Coursera, edX, Udemy, Codecademy, Code.org și mai multe. Aceste site-uri oferă cursuri gratuite, teste și exerciții pentru a vă ajuta să vă pregătiți pentru examenul de admitere. De asemenea, puteți căuta pe Google site-uri web sau bloguri care se concentrează pe examenul de admitere și care oferă materiale educaționale și informații pertinente pentru a vă ajuta să vă pregătiți pentru examen