Janina
| Janina a întrebat:

Un cadru didactic care nu iti este profesor la clasa vine in timpul unei alte ore peste tine in clasa si tipa la tine, iti vorbeste urat si te face sa te simti in ultimul hal in fata clasei.
De ce?
Pentru ca tu din cauza ca ti-a expirat buletinul(ca ai facut 18 ani) nu ai putut sa iti faci un cont la o anumita banca.
Are voie sa faca asta?
Cum te aperi tu?

2 răspunsuri:
| firstmentor a răspuns:

Felicita-l, si intreaba-l unde a facut pedagogia? si mai intreaba-l daca urlii tu la el, va face el un cont in banca in care vrei tu? si cat comision primeste de la banca, daca forteaza niste clienti sa deschida cont la ei? ca atunci mai bine urlii tu la el, si sa deschida el cont.

| Janina explică (pentru firstmentor):

Am fost astazi sa discut cu dascalul respecitv...si mi-a zis ca sora mea a fost needucata pentru ca incercand sa ii explice ca nu are cum sa faca un cont fara buletin a indraznit sa ii spuna aproape plangand "Dar nu intelegeti!"
Fireste m-am ales cu o repriza de urlat si eu si doamna nu recunoastea deloc ca ridica tonul. I-am multumit si am plecat.