| lory2lory a întrebat:

Vi se pare ca aceasta afirmatie este grava?

Un profesor infuriat de o eleva care i-a raspuns obraznic in legatura cu o compunere(lucrata acasa), strecurata in lucrarea data in clasa ii spune,la amenintarea elelevi ca se duce la director sa-l reclame:"N-ai decat sa te duci ca- ti dau cu compunerea de cap!"
Eleva a iesit din clasa, trantind usa.
Este o afirmatie care il descalifica pe profesor? Ce parere aveti?
Povestea e descrisa mai detaliat in intrebarea anterioara.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce sa-l descalifice? Poate doar arata ca nu stie bine sa-si stapaneasca nervii, de altfel greu incercati cu tot felul de specimene, de genul unor prost crescuti, agramati, indisciplinati sau nepasatori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, ala e un cophil rasfatat, plin de mofturi si de fite. A fost prins cu mata in sac si a fugi repede la mama sa rezolve problema. Copii de genul asta ar trebui batuti la fundul gol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul vinovat e elevul. Profesorul nu a zis nimic gresit, crede-ma, pe mine ma injurau profesorii, imi ziceau ca ma cred superior, daca intrebam ceva mi se raspundea sec "mama ta" si nu au patit nimic.
Tara de rahat, profesori de rahat, elevi de rahat.

| Mara2000mm a răspuns:

Nu il descalifica! Si nici nu are de ce sunt multi profesori care injura elevii si uni care ii si lovesc si nu patesc nimic, dar acest profesor nu face nimic altceva decat sa ii tina piept unei fitoase de eleve!