| Sportacus123 a întrebat:

Am găsit o metodă de a-mi face iubită.
Prin mall sunt diferite fete ori studente ori care vor un venit suplimentar care împart pliante sau diferite lucruri în timpul lor liber.
Ce ar fi ca în loc să mai trec grăbit pe lângă ele când îmi întind un fluturaș, să-l iau și să spun "Mi se pare chiar foarte tare că ai ales în timpul liber să faci bani și să te distrezi în același timp."
Voi ce părere aveți de metoda mea? Ce ați adăuga sau ce ați schimba?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Ideea este buna dar ce faci daca te refuza una, doua sau chiar toate?
Acele fete este adevarat ca sunt satule de sutele de baieti care trec zilnic prin mall, crezi ca nu le abordeaza destui zilnic?
Si nu ai inca experienta necesara de a 'agata' sau de a te baga cu o fata in seama, parerea mea...de bagat oricine se poate baga in seama insa sa si iasa ceva este diferit, femeile sunt si ele de mai multe tipuri; exista inculte si maneliste pe care le agata cocalarii aia cu 'bmw' din 98, exista femei culte pe care le impresionezi cu citate din cioran sau eliade, exista femei care nu se lasa usor, exista femei greu de abordat, exista usuratice, cate si mai cate tipologii! Trebuie sa fii foarte bun pe comunicare si pe psihologie ca sa stii sa abordezi corect o femeie, sa intretii cu aceasta o discutie, sa o faci sa te placa etc

Insa te inteleg, trebuie sa pornesti de undeva, deci daca esti pregatit si pentru a fi refuzat, atunci incearca!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Wow. Crezi că ai să fii singurul care se baga in seama cu ele? Hahaha

| johnnny123 a răspuns:

Ceea ce descrii tu nu este "o metodă". Este doar o tentativă jalnică și nesolicitată de a te băga în seamă cu o fată care este plictisită de toți ciumpalacii care se dau la ea și care nu vrea decât să termine de împărțit pliantele și să plece acasă.

Apropos, zilele trecute ziceai că îți este rușine să te duci până la magazin și să tragi niște foi la xerox. Acum brusc ai găsit curajul de a aborda fete necunoscute prin mall-uri?

| MrAM a răspuns (pentru johnnny123):

Poți scrie o carte cu intrebarile pe care le pune laughing

| gabicoo a răspuns (pentru MrAM):

A mai fost unul ca ăsta Alex Dorinel. I-au raportat masiv întrebările și a fost Banat de admini. Ăla era o enciclopedie - Sportacus are "decât" un singur neuron.

| gabicoo a răspuns:

Vezi că multe din ele sunt eleve de liceu - deci minore 15 - 16 ani. Poate te alegi cu dosar penal sau cu un spray între ochi de la paznicul mallului.

Succes la agățat.

| gabicoo a răspuns:

Uite o replică bună de agățat. Te duci la una din fetele care vând parfumuri la standurile/insulele din mall și îi zici: Sunt înnebunit după parfumul tău!
Dar parcă văd că-ți va răspunde: Poftim. Ia de aici. 200 lei sticluța.

Fraiere.

| Standt a răspuns:

Ar fi chiar bine. Asta se numeste socializare. Si de aici si pana a te face iubita, nu este decat un pas. Curaj!
Poti sa le mai intrebi amanunte despre produsul sau serviciile promovate in fluturas. Asa veti vorbi mai mult.