| Midae a întrebat:

Am nevoie de un pic de ajutor urgent. Mi-am cam facut iubitul de aproape un an de ras in fata prietenilor sai. Eram la ora de informatica si avea niste poze cu fundul si sanii unor fete pe PC si m-am cam enervat fiindca se uita si in seara aceea prietenii sai au facut misto de el pentru faza pe care am facut-o eu. Apoi a doua zi la scoala nu l-am bagat deloc in seama pentru ca nu stiam ce sa-i zic si era mereu cu baietii si mi-era naspa sa ma bag si dupa a doua ora am plecat acasa fara sa-i spun nimic. In seara asta am vorbit cu el si i-am spus ca o sa ma revansez dar nu am nici cea mai mica idee cum sa fac asta. Nu sunt foarte priceputa cand vine vorba de chestii de genul si bugetul meu este sub zero deoarece nu muncesc fiindca am doar 15 ani (aproape). Nu prea am cui sa cer ajutorul. Parintii lui nu ma suporta si mama nu m-ar lasa sa-l primesc in casa (daca ar fi sa fac ceva de genu) nici intr-un milion de ani, desi cred ca as putea sa-l aduc luni, cand ea ar fi la serviciu, dar nu sunt sigura.Si nici nu prea am cand sa fac ceva fiindca mama lui nu prea ma suporta mai deloc (poveste lunga si complicata, pe scurt, a fost vina mea) deci nu il mai lasa sa iasa cu mine, trebuie s-o minta ca sa iasa cu mine.
Chestia e ca el chiar nu crede ca o sa pot sa ma revansez dar vreau sa ii arat ca pot insa nu am idei, nu stiu ce as putea sa fac.
I-as lua ciocolata sau ceva, dar nu are voie dulciuri de genul din cauza sanatatii si nici nu ii plac jucarii gen inimioare si ursuleti.
Sugestii?

8 răspunsuri:
| CityOfSatan a răspuns:

Tot tu sa te revansezi? Fataaaa, gandeste-te de doua ori inainte! El ti-a gresit tie, nu tu lui, asa ca cel care ar trebui sa isi ceara scuze e el, nu tu!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai e nesimtit ce sa te mai revansezi, cum pana mea sa se uite la poze din alea cand esti prin preajma?

| Dariusuu a răspuns:

Un simplu îmi pare rău e de ajuns.

| MEIALI a răspuns:

Spune ca iti pare rau, dai dracu de prieteni ca daca tine la tine o sa te ierte

| ѕмιℓєє a răspuns:

Era să spun cum să te revanşezi... straight face

...Despărţindu-te de el!

| Aphrodytha a răspuns:

Esti o proasta. Asta defineste totul.

| AverageIAlex a răspuns (pentru Aphrodytha):

Mai bine de atat nu se poate.

| ScumpikaTha a răspuns:

Spune ''scuze''. O sa te revansezi tu, ''mai tarziu''. laughing Glumeam. Spune ca regreti si ca nu ai vrut sa faci asta, dar nu te-ai putut abtine.