| Mariuta380 a întrebat:

Am nevoie și eu de un sfat Deci, as vrea să încep cu inceputul.. Aveam 16 ani când am cunoscut un barbat de 33 ani : ((( parca prinsesem pe Dumnezeu de un picior, nu ma judecați, bineînțeles ca parintii nu au fost de acord cu el, dar atunci imi intra pe o ureche si imi ieșea pe alta ceea ce imi spuneau ei: (
Aveau planuri sa merg la liceu, ceea ce și eu imi doream înainte sa il cunosc.
Am fugit la el, a fost scandal nu detaliez, până la urmă au acceptat
Au trecut câțiva ani de-atunci, în prezent sunt foarte nefericită, de fapt de la început de când am venit la el era foarte gelos, foarte posesiv,agresiv... Am zis ca se va reglementa pe parcurs dar mereu e nervos pe mine, din orice, ba ca nu fac bine.. Imi scoate ochii ca doar el muncește și aduce bani.. Stăm la țară unde sa muncesc,de unde sa aduc bani.
Nu exista zi în care sa ne certăm.. Mult mai dese când pleacă la muncă și vine la două săptămâni... Însă eu sunt cuminte și îl astept, nici la magazin nu ma duc, mereu sunt doar acasă, însă el nu apreciază, imi reproșează ca îl însel fără sa ii dau vreun motiv.
Uneori ma pune sa ii scriu dar el nu răspunde eu îmi dau seama că are treaba și nu insist, dar urmează scandalul, ca de ce nu ii scriu, sunt ocupată?
Dar nu pot vorbi singura,
Vrea să mi controleze toată viața, adică dacă eu mut un lucru în casa el trebuie să știe tot.
Nu mai zic de faptul că în trecut imi vorbea atât de urat ma injura, ma lovea... Dar eu nu am comentat în fata lui, am trecut peste..
Eu întotdeauna am încercat să vorbesc cu el sa il fac sa se schimbe dar el imi spune dacă nu iti convine pleacă la altul..
Credeti ca este normal?
Îl iubesc, dar parca nu asta e normalitatea, nu mai zic de faptul că stau singura în toată casa, și nu am nici măcar o prietenă si el nici măcar nu imi vorbește frumos.
Poate ca sunt egoistă ca imi doresc și eu mai multă afecțiune

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu știu ce vârstă ai acum, și cât timp a trecut de atunci.
Nici nu știu dacă iubirea ta în continuare merită acest sacrificiu, să continui relația cu el. Nici nu știu dacă ai obligații legale, căsătorie, sau dacă ai unde să te duci, dacă pleci de lângă el, dacă ai o meserie, dacă poți să te întreții singură.
De afecțiune are nevoie oricine nu numai dta. În orice cuplu. nu curge zilnic numai lapte și miere, pot fi neînțelegeri, conflicte mai mari sau mai mici. Dar starea normală este de înțelegere, de colaborare, de idealuri mari și mici comune, de proiecte comune pentru care cei doi trăiesc împreună. nu de roman prost, pe care îl descrii dta. Așa că, indiferent de vârsta ta sau a lui, dacă el nu se schimbă, te decizi dacă asta vrei să fie viața ta în continuare sau nu, și acționezi, faci ceva.

| Mariuta380 explică (pentru sadrian46):

Iti multumesc pentru răspuns

| relian a răspuns:

Nu are nici o relevanta cati ani are ala, puteai la fel de bine sa mergi dupa unu de 15 ani si sa fie la fel, sau de 25 de ani.
Nu te gandi ca ala e asa ca are 33 si tu aveai 16 ani,nici vorba,el asa a fost toata viata lui si la fel o sa fie mereu.
Caracterul unui om e una,iar anii lui e alta,nu varts ate face mai bun sau mai rau, asa te nasti laughing
Tu trebuie sa mergi la scoala, parintii tai ar fi putut sa te forteze, iar daca el nu statea departe de tine ar fi putut intra nu la munca unde merge el, ar fi muncit moca la puscarie laughing dar probabil parintii tai nu stiu nici ei pe ce lume stau laughing asa ca ar fi trebuie sa mergi la scoala, implineai 18 ani si dupa faceai ce voaia,dar aveai deja alti ani,poate gandeai ceva mai bine decat acum
Poaste ca esti fizic bine facuta,de aici si apetitu tau pentru sex,ca doara de aia te-ai dus dupa ala nu asa ca nu aveai ce face sau ca voiai tu barbat.
O femeie doreste un barbat sau invers doara daca simt nevoia sa faca sex,altfel nau nici o treaba laughing deci pe tine sa-i zic asa tea cam mancnat undeva de mica laughing asa ca daca tea mancat si ai fost curioasa sa vezi si ce, uite ca ti s-a intamplat ceva naspa, asta datorita ca nu ai experienta deloc, ma refer experienta de viata zero laughing

Asa ca eu zic du-te la parintii tai, mergi la scoala, asta daca inca mai ai 16-17 ani si fa liceul si dupa mai vezi tu ce o mai fi.
Dar acum deja esti femeie ai dat de gust si nu stiu de mai poti sta fara barbati laughing ca de regula asa se intampla. Daca inca nu ai 18 ani parintii tai sau orice persoana te poate da in gat la politie si ala sa intre la racoare nitel laughing asa ca mai bine nu mai trabita pe net nimic, cine stie cine te poate spune politiei, dar poate ca e mai bine asa, poate asa scapi de belea laughing

| Andreeush a răspuns:

Eu nu cred că e normal că te-i uitat la unul de vârsta lui.
Nu ai ascultat de părinți, acum vezi și tu cum stau lucrurile.

| sofisis a răspuns:

Normal ca NU e normal cum traiesti tu. Ce anume te tine legata de el? De ce nu pleci? Fugi fata mea mancand nori!

| Emma30555 a răspuns:

Nu e niciodată prea târziu. Poți pleca pur și simplu. Te întorci la părinți, continui studiile te angajezi sau faci ce vrei, dar ce rost are sa stai lângă un om care te tratează ca pe o proprietate personala, te controlează e gelos și te tratează prost. Ce rost are dacă nu ești fericita?