| cristinela_6715 a întrebat:

Am o curiozitate, TPU! Cum i-ati spune prietenului vostru (nu partener) ca ai facut operatie de schimbare de sex? Cum ai aborda aceasta veste?

4 răspunsuri:
| Tian44 a răspuns:

As aborda vestea acceptand orice raspuns, chiar si daca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine.

| SilentRain a răspuns:

Ii spun direc, dacă ți-e prieten adevărat te accept asa cum ești

| Anee1667 a răspuns:

Îi spui pur și simplu, fără rețineri. Lucrurile sunt mai simple atunci când discuțiile au loc față în față, te vei exprimă mult mai ușor și liber.
Dacă ai un prieten adevărat, acesta va avea o reacție normală va încerca să-ți înțeleagă decizia și mai presus de toate să-ți ofere o doză de curaj și încredere, dacă acesta are o altă reacție atunci fără dubii nu-ți este prieten.

| Dorotheea21 a răspuns:

Daca iti este prieten bun, nu trebuia sa stie ca VEI face operatia, nu ca AI facut'o?
Aceasta cred ca era abordarea corecta. Eu asa vad o prietenie adevarata, mai ales in cazul luarii unei decizii atat de importante, ca schimbarea de sex care iti va modifica toata viata.