| florinamaya a întrebat:

Am o fetita de 11 zile si a vomat cu mucozitati si sange de o culoare maronie ce se poate intampla? medicul mi-a recomandat internare pentru investigatii, am refuzat si vreau sa stiu daca au mai fost cazuri

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate avea o hemoragie digestiva superioara, chestie care netratata este mortala. Se poate intampla sa fie moarta maine cand te trezesti. Sau sa verse si mai mult sange si sa o duci la spital pentru operatie de urgenta, operatie cu mii de riscuri, careia s-ar putea sa nu-i supravietuiasca. Sau s-ar putea sa faca complicatii si sa ramana cu sechele pe toata viata, sa nu mai fie om intreg niciodata. Sau s-ar putea sa nu i se mai intample nimic si sa fi fost doar o leziune mica care s-a vindecat singura.
As mai vrea sa fie o posibilitate: sa aflu eu cine esti si sa anunt Protectia Copilului iar oamenii aia sa salveze bietul copilas, fiindca tu nu ai nici o calitate de a fi mama.

5 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Nu mi se pare normal sa refuzi internarea unui bebelus nou nascut, intr-o astfel de situatie!
Mamica, du-te cu fetita la spital, acolo e sub supravegherea medicilor, care vor sti ce sa-i faca in caz de ceva mai rau. Nu trebuie sa-ti fie teama de medici!
Cateva zile de stat in spital pentru investigatii nu-ti vor face rau, iar bebelusul va fi mai in siguranta!

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

De cate ori am avut probleme cu copilul meu cand a fost bebelus, daca mi s-a spus ca e de internare, nici nu am stat pe ganduri, mai ales ca in spital era tinut sub control, dar acasa eu ce-i puteam face daca se intampla ceva? A fost chinuitor pentru mine in spital cateva zile, dar dupa ce mi-am vazut copilasul bine, nu mai conta.

| Sara2 a răspuns:

Cum ai putut sa refuzi? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai refuzat? cred ca am ramas fara cuvinte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa o felicit pentru cea facut medici mai dau si gres de multe ori