| Tha_Brunetika_1995 a întrebat:

Am o problema care ma deranjeaza de mult timp.Eu sunt o fire foarte rusinoasa.Eu sunt ceva gen daca imi spui Buna pur si simplu ma blochez.Mai ales cand vine vorba ca ma intreaba baiatul de care imi place.Nu mai stiu ce sa spun.Incep sa ma balbai si din cauza asta multi colegi si prieteni sau departat de mine pentru ca ei sunt rebeli si mie imi este rusine sa merg si la magazin.A da si alta problema ma simt mereu singura, toate colegele mele stau in grup baietii in grupul lor si atat plus ca sunt singura fata din clasa care nu are iubit si nu am cui sa ii impartasesc toate lucrurile.Va rog ajutati-ma.Dau funda. kiss

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Incearca sa nu pui asemene lucruri la suflet.Va veni si timpul tau, fiecare are un suflet pereche undeva.

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Buna! nu ar trebui sa fi asa timida...iar in ceia cel il priveste pe baiatul respectiv, daca te place e logic ca el ar trebui sa te intrebe daca vrei sa fi cu el, si sa iti dai seama daca te place din gesturile pe care le face.
in plus incearca sa vb cu colegele tale despre teme, emisiuni, muzica, comuna si o sa vezi ca nu ai sa mai fi asa timida..incearca nu ai ce sa pierzi.

| Jokerh6662 a răspuns:

Pai! eu sunt baiat si cred ca o fata ca tine ar trebui sa treaca peste asta, trebuie sa iti faci curaj, nu trebuie sa il intrebi tu daca vrea sa fie cu tine, ci noi baietii intrebam fetele, si daca va despartiti ce? mare chestie iti vei gasi altul! TRAIESTE-TI VIATA, AI DOAR UNA! laughing) fUNDA?

| Tha_Brunetika_1995 explică (pentru Jokerh6662):

Eu chiar incerc sa nu mai fiu asa de rusinoasa dar sincer nu prea pot...:-))In cel mai bun caz raspund la "Salut" fara sa ma balbai :-|

| Kriis99 a răspuns:

Păi... Nu cumva să te obişnuieşti cu gândul că eşti singură şi nu ai prieteni!
Pentru a căpăta mai multă încredere în tine şi pentru a avea un sprijin, caută-ţi un ''cel mai bun prieten'' (sincer, îţi recomand să te împrieteneşti foarte bine cu un băiat, ai mai multe avantaje, iar el nu trebuie neapărat să fie din clasă cu tine).
Nu renunţa niciodată şi fă tu primul pas! Găseşte acel ''genial'' în tine cu care să îi binedispui pe ceilalţi şi pentru care să te aprecieze.
Tu nu trebuie să uiţi că atâta timp cât nu îţi recunoşti eşecul, nu eşti învinsă!

Mult succes happy

| tarceabia a răspuns:

Incearca sa fi mai indrazneata. apropie-te de colegele tale mai intai si apoi de baieti