| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema! m-am mutat cu prietenul meu si de o luna ne certam aproape zilnic deoarece nu are incredere in mine. vreau sa ma despart de el pentru ca nu are rost sa mai continuam asa si de un timp in coace de fiecare data cand il iau in brate sau il sarut ma gandesc la altul... problema sta in felul urmator, luna asta nu am destui bani sa platesc chiria si as mai sta cu el inca vreo saptamana ca sa puna si el bani de chirie si sa gasesc o persoana care sa stea cu mine in garsoniera (in cazul in care se muta el) sau o gazda (in cazul in care ma mut eu)... cum credeti ca ar fi mai bine sa ii spun de planuriile mele lui? ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Te sfatuiesc sa pui capat relatiei acum, cu demnitate. Daca nu exista sentimente si incredere reciproca, nu mai are rost sa continuati.

7 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Daaa, e greu dar trebuie sa iei o hotarare! Sa aveti o discutie ca doi adulti! Si apoi de comun acord sa luati o decizie nu? Sigur ve-ti ajunge la o concluzie! Asta e dezavantajul atunci cand faci acest pas! Una e atunci cand sunteti prieteni si va vedeti mai rar, dar alta e cand stai impreuna si respirati acelasi aer zilnic! Atunci vezi daca se merita sa ai o relatie sau nu! Multa bafta iti doresc!

| LadyGA a răspuns:

Buna! daca tu nu mai simti nimic pentru el si te gandesti la altul, desparte-te acum de el. si oricum, cel mai bine si frumos ar fi sa va despartiti pe cale amicala. sa vorbesti cu el, sa ii spui ca nu mai suporti certurile, ca sentimentele s-au dus si ca vrei sa mergeti pe drumuri separate. dupa reactia lui, o sa stii mai bine ce ai de facut. bafta!

| TotLora a răspuns:

Ai mai sta cu el doar ca sa puna bani la chirie? Imi suna a prostitutie mascata.
Normal ar fi sa discutati deschis si fiecare sa-si vada de viata lui. Nu stiu nimic despre iubitul tau dar atat timp cat stai cu el si te gandesti la altul sa nu mai zic si de faptul ca ai sta doar sa iti plateasca o parte din chirie, este limpede ca nu faci 2 bani si nu meriti acel baiat.

| sandra2012 a răspuns:

De ce nu te intorci acasa la tine, la parintii tai? Zi-i lui sa se mute daca nu vrei sa mai stai cu el, sau muta-te tu. Cum iti convine tie. Spune-i dar nu acum, cand iti vei gasi gazda zi-i ca pleci si gata. Sau cand gasesti pe cineva sa stea cu tine, zi-i sa plece. Dar nu ii zice acum ca nu stii cum se poate schimba.

| akta a răspuns:

"cand il iau in brate sau il sarut ma gandesc la altul"

Spune-i si lui asta si se rezolva totul.

| Yummi a răspuns:

Mai stai cu el pana iti gasesti o gazda ( ceva sigur), dupa ce gasesti o gazda te desparti de el. Daca vrei sa pleci, pleaca, daca nu, `alungal` din garsoniera

| Dubaster a răspuns:

Love is in the air happy Din nou intrebari fara raspuns happy