| Bărbatul007 a întrebat:

Au trecut 4 ani de când ne-am despărțit si eu încă o consider ce-a mai frumoasă fată/femeie pe care am văzuto, nici o altă ființă nu se poate compara cu ea, asta cred eu, pentru că chiar îmi place mult cel mai mult de ea.Am incercat să o uit prin diferite relații dar fără rezultat. Ce aș putea face? E greu să mai fim împreună deoarece facem parte din "lumi" diferite. Totuși să fac tot posibilul să o cuceresc din nou, sau măcar să aflu daca mai am vreo șansă (dacă mai există șansa între/pentru noi) ¿ Ea oricum a trecut ușor peste dar eu nu

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Si eu am avut o relatie acum muulti ani si in ziua de azi consider ca el e cel mai frumos si ca altul ca el e clar ca nu o sa mai fie.Sti de ce? Pentru ca fiecare om este unic in felul lui si fiecare om ne marcheaza invriun fel viata iar tu dupa cum spui te-a marcat prin frumusetea ei fizica dar daca vei merge inainte fara sa incerci sa mai comunici cu ea sa o mai cauti etc o sa vezi ca apare o alta care si daca nu te va surprinde prin frumusetea fizica te poate surprinde prin frumusetea interioara sau prin inteligenta sau prin felul ei de a fi.Si eu chiar daca ma gandeam la acea persoana din trecut faceam doar asa o trecere prin mintea mea ca sa ma binedispun si sa ma mandresc cu ce am avut si sa merg inainte deoarece este putin probabil ca dupa 4 ani sa se reanoade ceva si ar fi de prost gust si lipsa de respect fata de mine si de viitoarea mea relatie sa ma amagesc zilnic cu gandu la altcineva sau sa aleg singuratatea pentru ceva ce a trecut. Daca nu mai sunteti impreuna inseamna ca tu ai altceva pregatit si ea nu a fost de tine

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate are alta viata cu un strain nu merita sa mai stai cu o femeie in zilele astea. Poti fi fericit si singur... eu astept sa treaca anii sa imi traiesc viata si sa mor la o varsta

| WaterDrop a răspuns:

Voi aduna, "nici o alta fiinta nu se poate compara cu ea" + "am incercat sa o uit prin diferite relatii" + "face parte din lumi diferite" (asta ma amuza teribil, sta pe Marte? ) + "Ea oricum a trecut usor peste" = esti jenibil!

4 ani si totusi inca iti plangi de mila.Trage aer in piept si fii barbat, ce dracu! Nu`ti poate spune nimeni de aici ce sanse mai poti avea, pentru ca nu va cunoaste nimeni. Mai bine vezi`ti de viata si cauta`ti fericirea cu alta, in loc sa plangi dupa trecut.

| HazelEyes77 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa porti o discutie cu ea.Sa afli chiar de la ea ce crede despre sentimentele tale, daca mai ai o sansa sau nu...altfel te vor chinui mereu gandurile astea. Trebuie sa lasi trecutul si sa privesti spre viitor. Fa ti curaj

| sweetangels a răspuns:

Pe buna dreptate e cea mai frumoasa prietena pe care ai avut-o? Intreb, pentru ca atunci e clar ca n-ai s-o uiti degraba. La ce te referi cand spui ca faceti parte din "lumi diferite"? Cunosc o situatie trasa la indigo, cu un tip care s-a indragostit lulea de o fata si nu a putut sa o uite. Astept un raspuns la intrebari

| Bărbatul007 explică (pentru sweetangels):

Lumi diferite, adică prieteni diferiți, statut social diferit si cariere diferite

| sweetangels a răspuns (pentru Bărbatul007):

Dpdv fizic e mult peste tine?

| Raniaa a răspuns:

Nu ai să poți să mergi mai departe, dacă continui să priveşti în urmă.

Răspuns utilizator avertizat