| SweetLove21 a întrebat:

Buna,am si eu o mica problema...Cum as putea sa nu ma mai enervez asa de repede din orice si sa incerc sa ascult si punctul de vedere a altor persoane si sa nu ma mai supar de fiecare data cand cineva incearca sa faca glume pe seama mea? de ce sunt asa de sensibila la asemenea chestii? k nu stiu ce solutie sa mai gasesc... ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Gandeste-te la ce spune persoana si nu spune nimic o bucata de timp, analizeaza raspunsul, vezi si punctul ei de vedere, vezi daca persoana care face glume face asta cu multe persoane, daca asta este stilul ei.

| SweetLove21 explică (pentru ElenaSA):

Ms de sfat o sa incerc sa il pun in aplicare sa vad daca functioneaza happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aici nu este vorba de sensibilitate, ci de caracter si personalitate, aceasta din urma trebuie mereu cultivata.

| milan9 a răspuns:

Dedica unui scop nobil initiativa ta si vei reusi.
Efortul pe care tu il vei face pentru a evita problema expusa mai sus gandeste-te ca va fi un ajutor inidrect dedicat pentru binele unei categorii (dar fara a urmari efectele, fara a avea asteptari) - avand prin credinta convingerea ca Dumnezeu niciodata nu ramane dator nimanui... happy

| danay72 a răspuns:

Faptul ca iti doresti sa faci imbunatatiri este foarte bine.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi articole care te poti ajuta in aceasta privinta.

| Denly a răspuns:

Asculta cu atentie. Calmeaza-te, analizeaza.

| Darius2019 a răspuns:

Stai cu cineva care te enerveaza foarte mult si fa cumva razbunati nervii pe ceva sau incearca sa ii tii sub control

| MauvaisRose a răspuns:

Cu bataia se rezolva totul, vorbele este pentru fricosi si fraieri.