| EliaMaty a întrebat:

Buna! Am si eu o problema. Sunt impreuna cu iubitul meu de 3 ani și mai nou și însărcinată, iar sora-sa e o corvoada pentru mine. La început am luat-o ca pe o joaca, dar acum deja o urăsc din tot sufletul meu.
Înainte când voiam sa mergem undeva mereu venea și ea și culmea dacă făcea el ceva ii atrăgea atenția de parca era nevasta-sa. Dacă voiam sa mancam ii era și ei foame, iar in lipsa lui era un mic monstru cu mine. Adică dacă eu făceam curat, ea in urma mea făcea dezastru. Dacă spalam vasele, se apuca sa mănânce și le lasa in chiuveta. Începuse sa minta ca eu am alți gagii și ca nu-l iubesc pe frati-su, mai mult de atât o minte și pe maica-sa ca bârfesc.
Acum e mai rău, îmi ia mâncarea din mâna, ori mananca in fata mea, da cu parfum ca știe ca mi se face rău pe la usa, tipa dimineata sa ma trezească.
Ați avut astfel de probleme? Ați reușit sa le rezolvați? Și dacă da, cum?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ar trebui sa vorbesti cu el sa rezolve problema ori sa va mutati doar voi doi. Se poarta ca un copil de 15 ani sora lui. Chiar mi se pare stupid comportamentul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu un copil de drum e cazul sa aveti o casa a voastra unde sa locuiti singuri. Schemele astea de locuit cu parintii, fratii, unchii etc nu aduc decat probleme.

| Andreeush a răspuns:

El ce părere are despre situația în care vă aflați?

| Lukasssz a răspuns:

Deci sorsa e mai rau decat o soacra, interesant.

| isemilia a răspuns:

Ar trebui sa locuiti doar voi doi. Nu sunt sigura ce varsta are ea, insa nu vad de ce sta cu voi. Poti vorbi cu sotul si sa ii explici toate acestea, daca nu ai facut-o. Mult succes cu sarcina, sper sa fie sanatos cel / cea mica si sa rezolvati problema cu sora lui.

| geoconda a răspuns:

Cati ani are fata asta? Mai mult de 13 nu ii dau!