| simona_5628 a întrebat:

Buna am visato pe bunica mea asta noapte an sicriu era moarta ce anseamna ea traieste?

Răspuns Câştigător
| Lorena_2784 a răspuns:

Asculta-ma pe mine:Visele nu se implinesc dupa cum le visezi, ci pe invers.Adica bunica ta va fi bine.happy

14 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Inseamna ca bunica ta va mai trai multi ani de acum incolo. happy

| IooMar a răspuns:

I-a murit moarteawinking

| BruneTTe a răspuns:

Daca visezi ca cineva moare, inseamna ca i`a murit moartea, inseamna ca nu va muri...

sau uite aici : http://www.cevisez.ro/interpretare-vis-mort-v948.html
si
http://www.cevisez.ro/interpretare-vis-moarte-v940.html

;))

Răspuns utilizator avertizat
| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Am cautat semnificatia pe net.si scire, semn rau, de moarte...deci bunica ta va muri straight face

dar eu zic sa nu crezi in chestiile astea happy

| doar.pt.voi. a răspuns:

Cand visezi pe cineva mort se spune ca i-a murit moartea (asa imi spunea bunica mea)! Si imi mai spunsea ca atunci cand viseszi morti se schimba vremea! Nu-ti face griji:* baftahappy si sper ca te-am ajutathappy funda?big grin

| monique a răspuns:

Asta inseamna ca va aparea ceva nou in viata ta, o schimbare de care te temi putin sau iti este naspa. Creierul(subconstientul) se plange in vise folosindu-se de simboluri. Moartea de obicei reprezinta o schimbare in viata ta, de obicei una care te streseaza.

| Sconcsiş a răspuns:

Inseamna ca ai avut un cosmar. nimic mai mult

| RimePeHartie a răspuns:

Ca o sa aiba o viata lunga

| PeeWeeVi a răspuns:

Daca ai visat-o ca moare, inseamna ca va trai multwinking

| Sweet_1111 a răspuns:

Morti: daca visezi ca vorbesti cu mortii inseamna viata lunga; daca visezi ca-i atingi sau ii saruti pe morti, vei avea parte de durere; daca visezi despre morti inseamna ca vei primi vesti despre cei vii;

http://www.util21.ro/......tera-m.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia murit moartea daca nu-i decedata

| DeLyUtSzA a răspuns:

Poi eu stiu ca visele sunt inverse...deci daca visezi ca maine mergi la mare inseamna ca nu mergilaughing deci fi linistita ca eu am visato pe matusa mea vie si ea a murit deci stai kalma ca nu a murit bunica tatongue

| littlemisssunshine_4297 a răspuns:

Mmm.eu am visat ca a murit cineva.si chiar a murit straight face