| Sea33 a întrebat:

As dori sa va cer sfatul. M-a respins o tipa ca l-a ales pe altul, am acceptat asta intr-un final dar as vrea sa raman prieten cu ea. Observ ca ma evita, orice postez, nici o reactie, nici pe grupul unde suntem ambii nu mai da semne de viata. Facebook-ul e singura metoda prin care putem comunica, nr de telefon nu le avem, nici unde sta fiecare nu stim. De voia sa rupa orice legatura cu mine, presupun ca-mi dadea block, nu mai eram prieteni pe Facebook. Momentan presupun ca ea crede ca inca imi place de ea dar am renuntat la aceste sentimente pentru a exista mica sansa de a ramane prieteni in continuare, mi-e o prietena importanta si doar din cauza unor sentimente nu as vrea sa rupem legaturile.Ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa putem incerca sa fim prieteni?

40 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Da, de acord + ca dupa doar aveti un sentiment aiurea unul fata de altul, si persoana aia sa te refuze si tu ca esti refuzat.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Adry05):

Cea mai buna solutie e sa rupi legatura de tot cu persoana respectiva.Fie ca esti ala care s-a ales cu refuul sau ala care a refuat(nu merge tasta) rolling on the floor, ce loc de prietenie sa mai fie acolo, pari mai penibil decat esti daca vrei sa mai ''legi'' o prietenie din nou.Adica daca eu am o iubita,ma port frumos cu ea si brusc incep s-o injur,sa-i reprose si s-o fac in toate felurile,nu cred ca mai e loc de''imi pare rau,nu mai fac, nu stiu ce a fost cuminte''(e doar un exemplu, nu cred ca as face asta unei fete indiferent de ce mi-ar face, cel mai probabil as lasa-o daca ar merita si mi-as vedea de drum)iti ceri tu scue, dar injuraturile si jignirile alea au ramas.

| Adry05 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

True, bine daca e o persoana foarte faina care-ti place s-o mai ai in viata ta nu vad nimic rau sa pastrati totusi o relatie de prietenie, posibil sa nu mearga, dar merita macar incercat. laughing

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Adry05):

Incercarea vina n-are, cu toate ca sansele sa mearga is mai mici decat sansele mele sa am o prietenarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Sea33):

N-ati mai vorbit de o saptãmânãlaughing n-ai ce repara doar sa strici.

| Sea33 explică (pentru anonim_4396):

N-am vorbit din cauza ca trebuie timp nu sa o stresez, vreau sa fim prieteni nu sa creada ca sunt obsedat si ca tot ii scriu, mai las cateva zile si o sa-i scriu, adica ceva rau nu poate sa se intample, daca crede ca nu e ok sa mai vorbim, o sa-mi spuna presupun.O sa fiu de acord cu decizia ei dar nu vreau sa regret ca n-am incercat. Fie ce o fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Sea33):

Ba da o sa creada ca esti un obsedat, las-o in pace daca vrea ea sa te contacteze, inseamna ca incã ii pasa de tine. Asa e cel mai bine, daca n-o face treci peste.Si care ii treaba cu online ul? Facebook-ul? Dacã te rupea cu likeuri era sigur ca vrea sa te foloseasca. Nu ca prieten sau eventual iubit ci ca o jucarie like4like

.

| Sea33 explică (pentru anonim_4396):

Nu am spus nimic de like-uri sau legat de online, ci mi se pare naspa ca evita grupuri unde era activa si ii placea sa vorbeasca si sa posteze doar pentru ca sunt eu acolo, m-am gandit ca sa ies eu de pe grup dar nu o vad ca pe o solutie, poate dupa un timp va observa ca nu o sa fac nimic din ce crede ea si va revenii la normal.

| Doja a răspuns:

Deci... cand o femeie te respinge SI MAI SI ALEGE ALT BARBAT inseamna ca s-a terminat tot.

Daca nu te-a sters inseamna ca te tine inca la cald pentru viitor, sa aiba o optiune in cazul in care se desparte de curentul.

Nu iti pierde timpul cu femeile care nu te vor. Altfel te vor folosi si te vor arunca la gunoi cu prima ocazie.

Acum na... poti sa incerci sa ii intri in gratii, si vei ajunge sa iti planga pe umeri spunandu-ti cat de urat i-a vorbit in seara precedenta ala dupa ce i-a tras-o 4 ore in continuu..si cum ea are nevoie si de un baiat sensibil care sa o inteleaga.

Fetele au deja un vagin. nu mai au nevoie de inca unul

| Renato_Turcu_1989 a răspuns (pentru Sea33):

Frate nu vrea cu tine, e simpla treaba daca vroia cu tine nu cauta pe altul nu mai asculta sfaturi ampulea. daca ea considera ca te vrea ca iubit te lua de mult. be smart not a idiot