| mirunaaa96 a întrebat:

Buna,as vrea sa spun ca prietenul meu este foarte gelos si nu stiu de ce, nu ii dau si nu i-am dat 2 ani de zile niciun motiv, dar cand merg undeva se gandeste ca poate ma vad cu baietii sau cine stie si niciodata nu am facut asta. Lucrez de 2 zile si pana acum mi-a vorbit foarte aiurea,el crede ca ma duc acolo ca sa ma bag in seama cu baietii sau ca le dau la aia nr meu. De multe ori cand se comporta aiurea cu mine din cauza geloziei eu incerc sa ma comport cat mai frumod dar uneori chiar ma satur si atunci el imi da impresia ca eu is de vina,ca nu fac ce ar trebui in aceasta relatie chiar daca le fac aproape pe toate,nu stiu ce sa fac, cand ne vedem ne intelegem foarte bine si il iubesc mult.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa ajungi sa-i pui capac

| DeeaMarry a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu mai investesti timp si sentimente in relatia asta daca el nu intelege cat de aiurea e comportamentul sau (din cate ne-ai povestit tu, el chiar nu intelege) si daca nu face nimic pentru a se schimba. Ar fi si pentru binele lui, nu doar pentru binele relatiei sau al tau.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Ai accepta un astfel de comportment pentru tot restul vietii?

| mihaicelsfant a răspuns:

Gelozia este boala, greu scapi de ea. imi pare rau de tine, daca incepi o realatie serioasa cu el ( nunta si familie). poate ai noroc si scapa de eawinking bafta

| e1xtz a răspuns:

Draga domnisoara, daca si acum la a 'naispea' intrebare despre iubitul tau posesiv, gelos, agresiv, mincinos, pe care l-ai prins cu altele, mintind, care iti impunea sa nu mergi la mare cu familia ca cine stie cu care te culci pe acolo, etc si etc.

Daca dupa toate astea tu tot nu ai luat decizia normala si sanatoasa sa te desparti de el, cum ti s-a sugerat de la atatia useri, atunci degeaba pui intrebari aici, degeaba te 'plangi', iti meriti soarta si tot ce ti se intampla in asa zisa ta relatie.

| BlackDice a răspuns:

Daca tu i.ai dovedit ca il iubesti si el nu intelege nu te mai consuma aiurea. ti-o spun in calitate de barbat gelos.

| Xscape a răspuns:

Tipul coleric, foarte greu de conveţiuit cu el, mereu trebuie să te dai după el şi să îl stăpâneşti. Este alegerea ta dacă vrei să faci asta. happy

| mirunaaa96 explică:

Vezi-ti de treaba ta decat sa imi lasi comentarii de rahat.

| Arcadius30 a răspuns:

Eu atat iti spuntongueoti incerca sa-l schimbi insa nu vei reusii vorba aia "lupul nu-si schimba naravul" eu de asemenea ti-as recomanda, cand mai este gelos sa-i raspunzi in felul urmator: "A ma? Tu ai incredere in mine? Vor veni momente in care eu voi fi plecata.Tu atunci ce vei face? Te vei lovii cu capul de pereti gandindu-te ca poate eu sunt in bratele altuia? Daca asta vei face inseamna ca tu nu ai deloc incredere in mine..." si poate in felul asta il vei trezii desi eu personal nu prea cred oricum poti incerca. Sper ca te-am ajutat big grin